Planowane mioty

Przykładamy wszelkich starań, aby działać na korzyść rasy. Zwracamy szczególną uwagę na rodowody psów wykorzystywanych w rozrodzie. Jednym z najważniejszych kryteriów w hodowli jest dla nas zdrowie. Z tego też powodu nasze psy posiadają badania stawów, genetyczne, a także certyfikowane badania serca i oczu. Dodatkowo psy w naszej hodowli, jako jedne z niewielu w Polsce mogą poszczycić się egzaminami z posłuszeństwa i biegami długodystansowymi dedykowanymi rasie. 

Plany na rok 2023

Szczenięta z naszej hodowli są wydawane po zaczipowaniu i szczepieniach odpowiednich do wieku razem z metryką pochodzenia i paszportem UE. Nasze szczenięta otrzymają także wyprawkę, w której znajduje się smycz, obroża, a także karma na kilka pierwszych dni. Szczenięta w miocie są rezerwowane przez chętnych, a następnie przy odbiorze obowiązkowe jest spisanie umowy.

Zapraszamy do kontaktu! 

Miot ,,S"

EYKO Silesian Hunter

 

Eyko to pies o przyjaznym usposobieniu, który ukończył egzamin BH-VT (Egzamin na psa towarzyszącego (BH) z testem reakcji w miejscach publicznych (VT). Zdał też egzamin wytrzymałościowy ZVP1. Jest psem o bardzo ładnej głowie i ciekawym rodowodzie. Nie posiada jeszcze potomstwa, więc będzie to coś nowego w kraju. Warto wspomnieć, że ojciec EYKO (Cuki Amant Gris) ukończył wiele egzaminów (ZO, ZZO, BH, ZM, OB-Z, OB1, ZVV1, FPr1, FPr2, FPr3, ZZO1, ZPU1, FH 1, SPr 1, SPr 2, SPr 3, IFH-V, IFH-1, IFH-2, IGP-ZTP, ZPS1).

Eyko posiada wszystkie wymagane badania w rasie.

ŻETNIA MAIKA II z peronówki

Żetnia po domowemu Mori to pies bardzo aktywny, regularnie trenujący obedience i agility. Zaplanowane na rok 2020 starty w zawodach musiały zostać przesunięte przez sytuację w kraju. Mori jako obecnie jedyna suka czynnie używania w hodowli ukończyła SVP1 czyli słowacki bieg wytrzymałościowy przeznaczony dla rasy na 40km. W kraju pochodzenia rasy bieg ten jest jednym z warunków uzyskania uprawień hodowlanych. 

Mori posiada nie tylko wymagane badania takie jak DM,DW, czy stawy,  ale także obszerny pakiet badań wykonany przez EMBARK i badania serca i oczy na certyfikat wystawiany przez uprawnionych specjalistów.